Wynajem powierzchni magazynowej – czy warto się na to zdecydować?

Dostęp do powierzchni magazynowej jest niezbędny w wielu branżach. Szczególnie w tych sprzedażowych. W niektórych przypadkach firmy budują własne magazyny, jednak w wielu przypadkach lepszym rozwiązaniem jest wynajem takiej powierzchni. Jak to zrobić? Czy to rzeczywiście się opłaca?

Prowadzenie działalności gospodarczej związanej ze sprzedażą towarów wymaga świetnej organizacji nie tylko w zakresie strategii biznesowej, ale i logistyki. Jedną z najważniejszych kwestii jest tutaj właściwe przechowywanie towarów będących przedmiotem sprzedaży. Muszą mieć one zapewnione odpowiednie warunki, zapewniające im pełne bezpieczeństwo. Dlatego też każdej takiej firmie potrzebna jest powierzchnia magazynowa o określonych parametrach. Można rozważyć budowę takiej, hali, jednak obecnie coraz więcej przedsiębiorców stawia na wynajem magazynu. Usługa ta cieszy się bardzo dużą popularnością, szczególnie że na rynku dostępna jest aktualnie naprawdę bardzo zróżnicowana i atrakcyjna oferta. Polega ona na współpracy długoterminowej z firmą, która ją świadczy. Jeśli więc potrzebny jest nam magazyn, wynajem może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Dowiedzmy się więcej o jego zaletach.

Wynajem magazynu — kiedy warto się na to zdecydować?

Kupno lub budowa magazynu to ogromne przedsięwzięcie, wymagające bardzo dużej inwestycji. Nie mówiąc już nawet o wszystkich kosztach związanych z utrzymaniem takiego obiektu. Nie da się ukryć, że nie wszyscy przedsiębiorcy mogą sobie pozwolić na taki wydatek. Na szczęście istnieją nowoczesne, świetnie przystosowane i zaawansowane centra logistyczne, które umożliwiają wynajem powierzchni magazynowej. Dzięki temu, aby prowadzić swą działalność, wcale nie musimy jednocześnie martwić się wydatkiem związanym z taką inwestycją.

Magazyny do wynajęcia to rozwiązanie szczególnie atrakcyjne dla firm, które dopiero wchodzą na rynek. Pozwala ono bowiem na znacznie łatwiejszy start, który nie jest jednocześnie obarczony dużym ryzykiem. Pomyślmy tylko, co by się stało, gdybyśmy zainwestowali w kupno magazynu, a biznes okazałby się klęską? Istna katastrofa finansowa. Dlatego też wynajem magazynu poleca się przede wszystkim małym i rozwijającym się przedsiębiorstwom, szczególnie tym działającym w branży e-commerce.

Wynajem magazynu to opcja, na którą może zdecydować się każdy przedsiębiorca, bez względu na rodzaj prowadzonej działalności. Mimo że poleca się ją przede wszystkim mniejszym firmom, to jednak obecnie na wynajem powierzchni magazynowej coraz częściej decydują się także większe przedsiębiorstwa. Duży wybór ofert sprawia, że każdy może wybrać przestrzeń dokładnie dopasowaną do potrzeb i indywidualnych oczekiwań. Można też śmiało stwierdzić, że wynajem magazynu to obecnie jedno z najbardziej opłacalnych rozwiązań, jeśli chodzi o przechowywanie towarów.

Wynajem powierzchni magazynowej — zalety

Wiemy już, że warto wynająć magazyny logistyczne ze względów finansowych. Jest to bardzo opłacalne i nie wymaga od nas żadnej inwestycji. Zanim jednak dowiemy się, jak właściwie wynajmuje się magazyny oraz co powinniśmy wziąć przy tym pod uwagę, sprawdźmy, jakie jeszcze zalety wiążą się z tym rozwiązanie. A jest ich naprawdę całkiem sporo.

Powierzchnie magazynowe przeznaczone na wynajem są przede wszystkim doskonale przystosowane do potrzeb klientów, czyli przedsiębiorców. Dzięki bardzo szerokiej ofercie w tym zakresie każdy bez problemu znajdzie przestrzeń odpowiednio zaaranżowaną do przechowywania konkretnych towarów. I to bez względu na ich gabaryty, czy preferencje dotyczące temperatury przechowywania. Powierzchnie magazynowe do wynajęcia mają obecnie w standardzie całodobowy monitoring. Zapewniają też szereg innych zabezpieczeń, dzięki czemu towar jest pod stałą kontrolą i możemy mieć pewność, że nic mu nie zagraża.

Aktualnie powierzchnie magazynowe do wynajęcia dostępne są już właściwie w każdym zakątku Polski, dlatego z łatwością wybierzemy magazyn, który pozwoli zachować nam najwyższy poziom logistyki transportu. Co więcej, w razie potrzeby, w każdej chwili możemy przenieść towar do magazynu w innej lokalizacji, co zapewnia nam ogromną elastyczność i wolność w prowadzeniu biznesu.

Na co zwrócić uwagę wybierając magazyn do wynajęcia?

Aktualnie coraz więcej specjalistycznych firm oferuje magazyny do wynajęcia. Wybór odpowiedniej powierzchni magazynowej nie jest jednak łatwym zadaniem i musimy przy tym zwrócić uwagę na naprawdę wiele kwestii. Przede wszystkim, musimy zadbać o precyzyjne ustalenie wymagań naszego towaru. Podstawą jest bowiem, by magazyn był dobrze przystosowany do jego przechowywania. W tym celu warto zapoznać się z ofertami konkretnych firm i wybrać tę, która zapewnia najwyższy poziom usług oraz gwarantuje wszystkie niezbędne zabezpieczenia.

Wynajęta powierzchnia magazynowa powinna też zapewniać nam łatwą dostępność do towarów oraz do ich dystrybucji. Dlatego też niezwykle istotnym czynnikiem wyboru będzie też lokalizacja magazynu. Ostatnią z najważniejszych kwestii jest oczywiście koszt wynajmu. Ceny mogą bardzo się różnić, ponieważ są zależne od naprawdę wielu spraw. Pamiętajmy jednak, by zawsze stawiać przede wszystkim na jakość usług.

 

Możesz również polubić…