Wyjazd pod namiot – wady i zalety.

W czasie wakacji wiele osób wybiera się pod namiot lub do hotelu czy też apartamentu. Pierwsza opcja różni się nieco od pozostałych, nie oznacza to jednak, że jest to gorszy wybór. Wakacje pod namiotem mają zarówno plusy i minusy, a chcąc wybrać się na taki wyjazd powinniśmy wziąć je pod uwagę.

Zalety

Z pewnością jedną z zalet wyjazdu pod namiot jest możliwość większego kontaktu z naturą i środowiskiem jakim się otaczamy, co dla niektórych być może jest najważniejszym powodem wyboru takiej formy spędzania wolnego czasu. Inną, ale równie znaczącą zaletą są niższe koszty wycieczki – dla przeciętnych ludzi jest to zazwyczaj ważna kwestia. Wakacje pod namiotem to także bardzo ciekawe przeżycie, którego raczej nie zapomnimy. Podczas takiego wyjazdu uczymy się żyć w naturalnym środowisku z powodu tego, że na niektórych polach namiotowych możemy spotkać dzikie zwierzęta. Klimat jaki panuje na takich wakacjach jest niesamowity, a spanie w namiocie w śpiworze jest również ekscytujące, szczególnie za pierwszym razem.

Wady

Niestety, ale wakacje pod namiotem mają także wady. Pierwszym minusem są chłodne, a czasami nawet zimne noce, przy których nawet ciepłe ubranie i dobry śpiwór mogą nie wystarczyć. Dzikie zwierzęta wspomniane w zaletach mogą być dla niektórych osób wadą, gdyż wizja, że w nocy, kiedy śpimy jakieś zwierzę może przechodzić obok naszego namiotu jest dosyć straszna – powinno się jednak pamiętać o tym, że nie na wszystkich kempingach są zwierzęta, dlatego nie należy się zamartwiać. Wspólne łazienki nie zachęcają do tego typu wyjazdów, ponieważ nie dla wszystkich jest to czymś normalnym, a niektórych może to wręcz obrzydzać.

Podsumowanie

Podsumowując – wyjazdy tego typu mają więcej zalet niż wad i na pewno warto chociaż raz wybrać się na takie wakacje, gdyż taki wyjazd, jeśli jest dobrze zorganizowany gwarantuje niezwykłe i niezapomniane wrażenia, nie każdemu jednak taki rodzaj urlopu przypadnie do gustu, ale nie należy się od razu zniechęcać, ponieważ zawsze warto spróbować czy takie wycieczki nam odpowiadają.

 

Możesz również polubić…