Jak wygląda proces kwitnienia wiśni w Japonii?

Japonia czyli kraj który wielu kojarzy z określenia – “kraj wschodzącej wiśni” i na pewno coś w tym jest, Japonia pomimo swojej niezbyt wielkiej objętości, posiada kilka stref klimatycznych, przez co roślinność jest tam bardzo zróżnicowana.
Omówimy dziś jednak kwitnienie wiśni Japonia, ponieważ proces ten jest dość krótkoterminowy.

Kwitnienie wiśni

Kwitnienie wiśni jest bardzo wyczekiwana przez japońską ludność, a także relacjonowana w mediach. Proces odbywa się między marcem a kwietniem i trwa od jednego do dwóch tygodni.
Jednak od czego zależy kiedy nastąpi kwitnienie wiśni Japonia?
Dużo zależy od temperatury, pogody czy też regionu Japonii.
Istnieje nawet konkretny czas – “hanami” czyli okres kiedy zaczyna się oglądanie wiśni, który cieszy się ogromną popularnością.
Hanami praktykowane jest od kilkuset lat.

Ciekaw jest, że na wiele tygodni przed kwitnieniem wiśni, są przeprowadzane dokładne analizy przez japońskich meterologów, która szacuje kiedy i gdzie rozpocznie się kwitnienie wiśni.

Jednak gdzie można spotkać najładniejsze miejsca kwitnienia wiśni?
Oczywiście w stolicy Japonii – Tokio, dokładnie w Park Shinjuku Gyoen – https://en.wikipedia.org/wiki/Shinjuku_Gyo-en
Innym ciekawym miejsce jest Zamek Himeji – https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamek_Himeji
Sapporo, a konkretniej Park Nakajima – https://en.wikipedia.org/wiki/Nakajima_Park
W tych trzech miejscach są odnotowywane najładniejsze widoki kwitnienia wiśni w okresie kwitnienia wiśni.
Jeśli chcemy śledzić te i inne wydarzenia ze świata Japonii, warto obserwować Polskiego Youtubera mieszkającego właśnie w Japonii https://www.youtube.com/watch?v=6rLQfAbc2Z4

Japonia to na pewno kraj który każdy dziś zna właśnie z tej kwitnącej wiśni, wielu ludzi wybiera się tam tylko ze względu by zobaczyć ten proces i móc podziwiać kwitnienie wiśni, kiedy jesteśmy już tam możemy robić bardzo ładne zdjęcia, jednak warto wybrać się tam chociaż ze względu samo kwitnienie wiśni, lub poznanie chociaż kultury Japonii, która jest bardzo ciekawa.

Możesz również polubić…