Kilka najsłodszych ras psów

Nie da się wybrać ulubieńców, jeśli chodzi o psy. Każdy z nich zasługuje na tytuł najlepszego przyjaciela człowieka, oraz na życie pełne miłości, przytulania i mnóstwa zabawek. Miłośnikom psów trudno jest jednoznacznie określić najsłodsze rasy psów. W końcu, jaki jest Twój priorytet? Łapy? Uszy? Coś innego? Każdy ma inne zdanie w tej sprawie. W związku z tym jest oczywiste, że poniższa lista jest całkowicie subiektywna.

Buldog francuski

Nie ma się co dziwić, że buldoga francuski z krótkim pyskiem i nietoperzowymi uszami można uznać za uroczego małego psa. Jego komiczny wygląd pasuje do jego charakteru; uwielbia bawić się i zabawiać swoją rodzinę. Buldog lubi też przytulać się i drzemać ze swoją ulubioną osobą. Trzeba pamiętać, że buldog francuski chrapie, może sapać i ślinić się, a zmarszczki na twarzy należy regularnie czyścić.

Beagle

Beagle, to przyjazny, inteligentny pies, który rozwija się w towarzystwie innych psów i ludzi. Ze swoimi długimi, opadającymi uszami i dużymi brązowymi oczami jest łagodny z natury, niesamowicie tolerancyjny i zawsze jest gotowy do przyłączenia się do gry lub przygody. Dobrze wiedzieć, że beagle często szczeka, wyje i tęskni za odkrywaniem natury.

Golden retriever

Jedna z najpopularniejszych ras w Polsce, Golden Retriever to duży pies o słodkich oczach i słodkiej twarzy. Psy tej rasy są inteligentne, cierpliwe i kochają ludzi. Ich ulubione zajęcia obejmują naukę i gry polegające na wyjmowaniu i noszeniu przedmiotów w pyskach. Golden retriever wymaga codziennej dawki ruchu oraz interakcji z ludźmi.

Jamnik

Ta urocza rasa psów występuje w różnych rozmiarach i kolorach, ale jedna cecha fizyczna pozostaje niezmienna: jego wydłużone ciało. Jamnik, nazywany pieszczotliwie „parówką”, jest nieustraszony, ciekawy i żywy, z doskonałym węchem. Jest wyjątkowo zabawny i dobrze dogaduje się z dziećmi, dzięki czemu jest idealnym zwierzakiem rodzinnym. Jamniki mają jednak tendencję do szczekania, ale dobrym sposobem na spalenie części energii są codzienne spacery i zabawy na podwórku.

 

Możesz również polubić…