Czym się kierować przy wyborze pola namiotowego?

Planując wypoczynek nad jeziorem Okonin z pewnością każdy się zastanawia jakie miejsce będzie najlepsze na rozbicie odpowiedniego obozowiska. Najlepszym wyborem jest zorganizowanie pola namiotowego. Dzięki temu będziemy mamy pewność, że rzeczy, które ze sobą przywieźliśmy, będą pod dobrą opieką. Pamiętajmy, że każde pole namiotowe jest inne. Aby wybrać to najlepsze należy mieć na uwadze kilka ważnych kwestii.

 

Pole namiotowe powinno być odpowiednio dopasowane do naszych potrzeb. Jeżeli jesteśmy rodziną z dziećmi to bardzo ważna jest lokalizacja, chodzi o jak najlepszy dostęp do jeziora. Wybierając pole namiotowe, zwracajmy uwagę na dostępność pomieszczeń sanitarnych. W obiekcie powinny zdecydowanie znaleźć się toalety i prysznice utrzymane w nienagannym stanie. Jak wiemy, im więcej miejsc namiotowych znajdzie na terenie obiektu, tym więcej pryszniców i toalet powinno być w pobliżu. Właściciele pól namiotowych powinni zagwarantować wynajmującym stały dostęp do bieżącej i ciepłej wody, która przeważnie wliczona jest w cenę pobytu.

 

Podczas pobytu na polu namiotowym ważna jest też spora ilość drzew. Oczywiście, nie polecamy rozkładania namiotu bezpośrednio pod nimi, ale w słoneczne dni drzewa będą dawały nam sporo cienia, który dodatkowo się przyda w przypadku małych dzieci. Oprócz tego, zabezpieczy nasz namiot przed nadmiernym nagrzaniem, a jak wiadomo spanie w gorącym namiocie nie będzie dla nikogo zbyt komfortowe. Wybierając Okonin pole namiotowe, mamy pewność i gwarancję udanego pobytu.

 

Możesz również polubić…