Ferie idealne

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia a zaraz za nimi okres wyczekiwany przez wszystkie dzieci czyli ferie zimowe. Dwa tygodnie przypadającego na styczeń lub luty odpoczynku od szkoły i codziennych obowiązków. Ferie zimowe to również swego rodzaju wyzwanie dla rodziców – w jaki sposób zorganizować wypoczynek dla dzieci tak aby były zadowolone? Możliwości jest wiele, warto jednak zaplanować ferie wcześniej. Rezerwując hotel czy wycieczkę z wyprzedzeniem, możemy skorzystać z atrakcyjnych rabatów i dodatkowych atrakcji. Musimy również pamiętać, że często liczba miejsc jest ograniczona dlatego nie ma sensu czekać do ostatniej chwili.

Zalety zimowego wypoczynku

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do zorganizowania zimowego wypoczynku. Ferie zimowe dla dzieci to świetna okazja do odpoczynku od codzienności, rozwijania pasji i zainteresowań, aktywnego spędzania wolnego czasu, przeżycia czegoś nowego. To również znakomity pomysł na wspólne rodzinne rozrywki i przyjemności – zwykle w natłoku codziennych spraw i obowiązków nie mamy zbyt wiele czasu na spędzenie czasu wraz z naszymi dziećmi. Warto zatem wykorzystać okres ferii zimowych na wspólne aktywności i robienie tego, co wszyscy lubimy. Będzie to nie tylko świetny sposób na zacieśnienie więzi ale również wspaniałe wspomnienia, które zostaną z nami na dłużej.

Pomysły na ferie

Pomysłów na ferie zimowe dla dzieci jest wiele – może to być zarówno wypoczynek aktywny połączony z nauką uprawiania sportów zimowych (jazda na nartach, snowboard) czy rodzinny wyjazd na przykład do ośrodka turystycznego w górach. Możemy również zorganizować wycieczkę do parku wodnego, gdzie będziemy mieli szansę poczuć odrobinę lata i wakacji w środku zimy – za rodzinne bilety zapłacimy mniej. Jeśli nie planujemy wyjazdu, możemy zapisać nasze dzieci na półkolonie lub ferie w mieście, których oferta z każdym rokiem staje się coraz bogatsza i coraz bardziej popularna. Tego typu wypoczynek organizują ośrodki kultury, ośrodki sportowe czy miejskie biblioteki. Liczne atrakcje organizowane są w kinach, teatrach czy galeriach handlowych.
Innym pomysłem na ferie zimowe dla dzieci może być również na przykład obóz sportowy, tematyczny lub klasyczne zimowisko.

 

Możesz również polubić…