Poznaj atrakcje Ukrainy

Za granicą, ale blisko – Ukraina

Szukasz fajnego miejsca, które pełne jest zabytków i atrakcji turystycznych? Brakuje Ci czasu albo możliwości na dalekie podróże? W takiej sytuacji warto wybrać Ukrainę, jako cel swojej podróży. Znajdziesz tu wiele miejsc, które są godne zobaczenia. Warto wspomnieć również o tym, iż taką wycieczkę można naprawdę dobrze zaplanować co sprawi, że koszty będą bardzo niskie. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do lektury artykułu.

Ukraina zabytki

Na Ukrainie nie brakuje ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Wśród nich można wymienić:

  • Lwów – możliwości jest bardzo wiele. W planie zwiedzania warto uwzględnić Stare Miasto, które zostało wpisane na listę UNESCO. To tutaj znajdziesz wiele zabytków, takich jak kaplica Boimów, katedra łacińska czy Czarna Kamienica. Warte zobaczenia są również nekropolie lwowskie.
  • Kijów – stolica Ukrainy, która z pewnością Cię nie zawiedzie. Sobór Mądrości Bożej, Muzeum Historii Ukrainy, Muzeum Czarnobylskie to tylko niektóre z licznych przykładów ciekawych miejsc. Można także skorzystać z oferty i zarezerwować wycieczkę do opuszczonego miasta Prypeć.
  • Ławra Peczerska – jej widok zapiera dech w piersiach. To zabytkowy klasztor i system tajemniczych jaskiń.

Ważne informacje

Waluta na Ukrainie to hrywna. Warto jednak mieć przy sobie także dolary lub euro. Aby wyjechać na Ukrainę nie potrzeba wizy. Polacy mogą tam przebywać przez 90 dni.. Najszybszym i najwygodniejszym środkiem transportu z Polski do Ukrainy będzie oczywiście samolot. Warto także zwrócić uwagę na ofertę przejazdów pociągiem.
Zwiedzając Ukrainę warto wybrać się do teatru lub opery. Cena biletu to jedynie kilka złotych, warto więc wykorzystać taką możliwość.
Jakim językiem porozumieć się na Ukrainie? Najlepiej zabrać ze sobą słownik albo skorzystać z tłumacza Google. Angielski można usłyszeć jedynie od studentów lub w typowo turystycznych miejscach. Warto jednak pamiętać o tym, iż Ukraińcy kojarzą niektóre słowa z języka polskiego. Często można dogadać się z nimi używając polskich słów.

Możesz również polubić…