Kraków – miasto tętniące życiem

Polska to bardzo malowniczy i bogaty architektonicznie kraj przez wielu rodaków do końca jeszcze nie odkryty. Posiada różnorodny krajobraz od morza po wysoki szczyty górskie, niziny oraz wyżyny. Miejsca tak malownicze, które nie są powszechnie znane. Piękne jeziora, które przyciągają rzesze turystów zwłaszcza w okresie letnim oraz szlaki górskie, które swój prym wiodą zimą, ale na brak odwiedzających w okresie letnim także nie mogą narzekać.

 

Nie zawsze mamy możliwość zaplanowania sobie dłuższego urlopu. Czasem chcemy po prostu wyjechać na weekend i odpocząć od trudów dnia codziennego. W Polsce jest wiele miast, które warto odwiedzić nawet kiedy mamy do dyspozycji tylko dwa dni, aby lepiej je poznać i zwiedzić ciekawe zakątki.

 

Ciekawe miasta na weekend w Polsce cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród młodych ludzi, ale coraz częściej również ludzie starsi chcą aktywnie spędzać swój wolny czas, a przy okazji pozwiedzać nasz piękny kraj. Do takich miast, które warto odwiedzić chociaż na chwilę zaliczamy m.in. Kraków. Leży on w południowej Polsce, a dokładnie w województwie małopolskim nad rzeką Wisłą. Jest jednym z najstarszych miast Polski. Do 1795 roku Kraków był formalnie stolicą Polski, natomiast do 1611 roku pełnił funkcję siedziby władców państwa polskiego.
Jednym z miejsc, które koniecznie należy odwiedzić będąc w Krakowie jest Zamek Królewski na Wawelu. Jest to jedno z miejsc w Polsce o bardzo dużym znaczeniu zarówno historycznym jak i kulturalnym. Jest to zamek obronno – rezydencyjny o powierzchni 7040 mkw. Mieści się w nim aż 71 sal wystawowych. W Krakowie znajduje się również wiele Kościołów, które są słynne na cały kraj i nie tylko. Do nich zaliczamy m.in.: Kościół Świętego Piotra i Pawła , Katedrę Wawelską, Bazylikę i klasztor Franciszkanów oraz wiele innych. Będąc już w mieście Kraka nie wypada nie zobaczyć pomnika Smoka Wawelskiego, o którym krąży wiele legend. Stare miasto zaprasza nas do spaceru jego urokliwymi uliczkami . W Krakowie każdy znajdzie coś dla siebie. To miasto ma nie tylko swój wyjątkowy klimat, ale także duszę.

Możesz również polubić…