Wodospad Zaskalnik- urokliwe miejsce

Beskid Sądecki odkrywa przed nami- turystami, niezapomniane widoki, które należy trwale uwiecznić, by po latach móc wrócić wspomnieniami do tego miejsca. Znajduje się w nim tyle przepięknych miast i krajobrazów do zwiedzania, jaskiń czy czarujących wodospadów. Niezliczona ilość atrakcji i pięknej scenerii co roku przyciąga turystów, niezależnie od pory roku. Jedną z atrakcji tegoż miejsca jest wodospad Zaskalnik.

 

Jak dostać się do wodospadu?

Wodospad Zaskalnik to miejsce bardzo urokliwe. Znajduje się w południowo- zachodniej części pasma Radziejowej. Wodospad ten sięga pięciu metrów, a po intensywnych opadach deszczu potrafi być jeszcze potężniejszy. Teren, na którym znajduje się urokliwy wodospad należy do tamtejszego Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Usytuowany jest w dolnym biegu Sopotnickiego Potoku.
Dostać się do niego można na wiele sposobów, ale nie sprawia to trudności, ponieważ szlaki są dobrze oznaczone i nie zgubisz drogi w czasie górskiej wędrówki. Możesz tam dotrzeć piechotą, na rowerze, jadąc samochodem czy nawet konno. Niedaleko wodospadu znajduje się polana, która służy zmęczonym turystom do odpoczynku, zrobienia pikniku czy, po prostu, poleniuchowania na kocu. Wodospad Zaskalnik może być pierwszym przystankiem na niebieskim szlaku dla osób wędrujących na Przehybę.

Urokliwe miejsce zimą i latem

Wodospad Zaskalnik robi piorunujące wrażenie, zarówno latem jak i zimą. Stwarza scenerię do robienia pięknych zdjęć, zarówno dla amatorów, jak i profesjonalnych fotografów.
Podczas górskiej wędrówki w czasie letnich upałów warto zajrzeć nad wodospad, by schłodzić się zimną wodą. W tamtejszym wąwozie powietrze jest orzeźwiające i lekkie. Natomiast zimą, duża liczba osób przyjeżdża nad wodospad, by morsować.
Zarówno w porze letniej, jak i zimowej wodospad Zaskalnik jest bardzo malowniczy.
Po wyczerpującym spacerze warto zawitać do miejscowej karczmy, która serwuje przepyszne nalewki i smakowitą dziczyznę.

Wodospad Zaskalnik perła po za szlakiem, którą należy zobaczyć będąc w Szczawnicy lub jej okolicach.

 

Możesz również polubić…