Przydatne słówka angielskie

Współcześnie bardzo trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez znajomości choćby podstawowych zwrotów i słów w języku angielskim. W naszym codziennym języku jest coraz więcej zapożyczeń z języka angielskiego, a wykorzystywanie urządzeń elektronicznych również wymaga podstawowej wiedzy. Język angielski stał się językiem globalnym, przy pomocy którego powinniśmy porozumieć się praktycznie na całym świecie. Wraz z rozwojem technologii, połączeń lotniczych oraz internetu, świat do tej pory niedostępny stał się dużą globalną wioską.

Coraz częściej podróżujemy i aby porozumieć się na całym świecie, powinniśmy mieć podstawowe umiejętności w porozumiewaniu się w języku angielskim. Jeszcze niedawno uznawało się, że dobra znajomość języka angielskiego przydatna jest przede wszystkim w biznesie i w dużych firmach, gdzie wymagane jest porozumiewanie się z przedstawicielami różnych narodów. Obecnie się to jednak zmienia, ponieważ bardzo dużo obcokrajowców odwiedza Polskę, w tym również Warszawę, i możemy zostać postawieni w sytuacji, gdzie znajomość podstawowych słów pozwoli nam im pomóc lub po prostu im coś sprzedać.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim warto zrozumieć, które słówka są najpowszechniejsze i będą najczęściej nam przydatne. Na pewno bardzo przydatne będa zwroty powitalne, czyli hello (cześć) oraz good morning (dzień dobry). Jeżeli się przywitaliśmy, to powinniśmy znać również zwrot good bye (do widzenia). Co dalej? Warto zadbać również o swoją asertywność, czyli znajomość prostych zwrotów typu yes (tak) i no (nie). W nauce języka angielskiego warto postawić na pomoc sprawdzonych specjalistów. Po wpisaniu w wyszukiwarce angielski online, widzimy kilkadziesiąt opcji, z których swobodnie możemy wybierać.

Na co dzień bardzo przydatne będą również wszystkie zwroty i słowa, które używane są w formularzach oraz w trakcie robienia zakupów online lub zamawiania biletów lotniczych. Są to między innymi name lub first name (imię), surname lub last name (nazwisko), sex (płeć), male (mężczyzna), female (kobieta), nationality (narodowość), date of birth (data urodzenia), age (wiek) oraz passport number (numer paszportu). To podstawowe słowa, które pozwolą nam bezboleśnie przejść przez podstawowy formularz urzędowy. W przypadku zakupów online warto zwrócić również uwagę na polsko brzmiący adress (adres), postcode (kod pocztowy) oraz invoice (faktura). Oczywiście to tylko podstawowa wiedza, która pozwoli nam wykona proste czynności, dlatego warto stale doskonalić swój język angielski.

Możesz również polubić…