Nosówka u psa

Nosówka to bardzo zaraźliwa choroba wirusowa, na którą może zachorować pies w każdym wieku. Jest to przy tym jedna z najniebezpieczniejszych psich chorób i często niestety kończy się śmiercią naszego czworonożnego przyjaciela. Jak ją rozpoznać i wyleczyć?

Nosówka – rodzaje i objawy

Nosówka może mieć wiele postaci: nieżytową, płucną, jelitową, nerwową i oczną. Objawy są różne i uzależnione od wielu czynników, najczęściej występujące to brak apetytu, depresja oraz wypływ ropny z oczu i nosa. Jeśli zauważymy któreś z nich należy niezwłocznie udać się do weterynarza.

Nosówka – leczenie

W przypadku nosówki zdecydowanie lepiej zapobiegać, niż leczyć. Ile kosztuje szczepienie psa na nosówkę? Pierwsze szczepienie szczeniaka kosztuje około 40zł. Po 3 tygodniach należy wykonać szczepienie wtórne za mniej więcej 45zł. Cena szczepienia dla dorosłego psa oscyluje w granicach 50zł i jednocześnie zapewnia odporność na inne choroby. Samo leczenie polega na systematycznych wizytach u lekarza, gdzie psu podawane są między innymi: surowica przeciwwirusowa, antybiotyki, witaminy, a także krople i maści do oczu. Leczenie jest długotrwałe i drogie, zdecydowanie warto więc psa zaszczepić.

 

Możesz również polubić…