Przygotowanie do podróży – bagaż w samolocie

Tanie linie lotnicze od czasu do czasu zmieniają politykę firmy względem możliwości przewożenia bagażu na pokładzie samolotu. W przypadku większych przewoźników zasady są w miarę stałe. Zanim gdziekolwiek polecimy warto zapoznać się z aktualnymi wytycznymi. Są jednak podstawowe zasady, które dotyczą ogólnie możliwości transportu rzeczy na pokładzie.

Bagaż nadawany a bagaż kabinowy

Jest to kwestia zasadnicza i tych dwóch pojęć nie należy mylić. Bagaż nadawany to ten, który rejestrujemy jeszcze przed przejściem przez kontrolę bezpieczeństwa. Jeśli nie mamy tego bagażu, nie musimy stać w kolejce do naszego przewoźnika. Tego bagażu nie dotyczy wiele restrykcji, np. ograniczenie w ilości płynów, które możemy ze sobą zabrać lub ostrych przedmiotów. Należy pamiętać, że w przypadku tanich linii lotniczych za ten bagaż zapłacimy odpowiednio więcej i nie zobaczymy go do momentu, gdy znajdziemy się na płycie lotniska docelowego.
Bagaż kabinowy to ten, który zabieramy ze sobą na pokład samolotu i w tym przypadku dotyczą nas wszelkiego rodzaju obostrzenia. Pytania o przewóz bagażu w samolocie pojawiają się dość często w dwóch perspektywach. Po pierwsze, co można zabrać, a czego absolutnie nie, a po drugie jakie wymiary bagażu są dozwolone na pokładzie samolotu. Zobacz więcej na http://www.rayner.biz.pl

Zabierz bagaż ze sobą

O wymiarach bagażu podręcznego decyduje każda linia lotnicza osobno. Nie ma z góry wytyczonych norm. Dla najpopularniejszych przewoźników te dane się zmieniają, wszystko jest ukierunkowane na obniżenie cen samego biletu i przerzucenie kosztów na dodatkowe udogodnienia. Żeby przejść przez kontrolę bezpieczeństwa należy pamiętać o tym, by nie mieć zbyt dużo płynów, maksymalnie 1 litr rozłożony w pojemnikach o maksymalnej objętości 100ml. Dotyczy to także past do zębów i płynów do soczewek, na tym najłatwiej złapać pasażera.
Oczywiście wszelkie ostre przedmioty są zabronione, ale co do niektórych, to zależy od nastroju pilnującego, np. w przypadku kijków trekkingowych jeden kontroler nas przepuści, a inny nie. Z kolei nie ma ograniczeń względem jedzenia w postaci stałej. Na podróż warto się wyposażyć w kanapki i batoniki.

 

Możesz również polubić…