Przewaga mężczyzn

Katania – czyli miasto nadmorskie

Do tego miasta powinny wybrać się przede wszystkim osoby, które uwielbiają owoce morza. Nie zabraknie tam ryb, ponieważ nie dość, że targ rybny jest spory, to w dodatku kojarzy się ze świeżymi produktami, które są wydobyte prosto z morza. Ten powód jest wystarczający, abyśmy mogli zauważyć tłumy w Katanii, a dokładniej w Pescheria Catania. Jakie jeszcze ciekawostki kryje powyższe miejsce?

Kolorowo nad głowami!

I choć może się to dla nas, Polaków wydawać nietypowe, ale miejscowi zadbali również o szczegóły, a dokładniej – kolorowy klimat. Pescheria Catania znajduje się tuż przy głównym placu miejskim, a dodatkowym atutem jest fakt, że można nabyć owoce i warzywa. Wspomniany wyżej kolorowy klimat znajduje się przy Via Pardo, nad głowami można zobaczyć różnokolorowe parasole, dodające uroku temu miejscu. Ci, którzy robią nie tylko zdjęcia z targu, uchwycają ten moment głównie za dnia, kiedy nie tylko jest lepszy kontrast, ale światło słońca podkreśla kolory parasoli. Dzięki temu nie tylko wyjdzie nam świetne ujęcie, ale również będziemy mieli dobrą pamiątkę. Nie jest powiedziane, że wieczorem widok wygląda mniej atrakcyjnie, ponieważ obok nich znajdują się nietypowe lampki, które nadają im urok.

A co jeśli ryby nie będą mi smakować?

Tutaj nie trzeba się o nic martwić, ponieważ na miejscu przed samym zakupem jest dostępna degustacja! Jest to przecież bardzo ważne niemal w każdej kategorii – tak samo, gdy kupujemy perfumy, przeważnie wypada je powąchać. Przykładowo: Świeże ostrygi są po 1,5 do 2 € za sztukę. Niektórzy turyści zauważyli, że na miejscu znajdują się głównie sami mężczyźni i to do dziś jest dla nich ciekawostką. Niektórym z nas zależy na tym, aby móc przywieźć bliskim jakąś pamiątkę, czytając rekomendacje, lub obserwując relacje innych turystów można zauważyć, że ich uwagę przykuwa mały słoiczek sosu Pesto di Pistacchio (uprzedzając pytania, nie jest słodki). Dlaczego jest to dobry pomysł na prezent? Po pierwsze, ponieważ są w malutkim słoiczku, po drugie ich cena waha się pomiędzy 80-90gr! A przecież ważne jest to, aby podarunki były mniejsze, aby nie było problemów z ich przewozem.

 

Możesz również polubić…