Skalne zatoki i tapas

Costa Brava to region turystyczny w Hiszpanii, a jego nazwa oznacza Dzikie Wybrzeże. Rozciąga się ono nad Morzem Śródziemnym i co roku ściąga tysiące turystów ze względu na wspaniałe plaże i mnóstwo atrakcji. Mimo swojej popularności, nie jest to miejsce, w którym na turystów czekają wyłącznie luksusowe hotele, szklane gmachy, restauracje serwujące tapas czy kramy z pamiątkami. Wyjątkowość regionu polega na tym, że oprócz cech typowych dla nadmorskich kurortów i przepełnionych promenad, znajdziemy tutaj również dziką naturę, egzotyczną roślinność i zaciszne plaże, gdzie można cieszyć się sobą w wąskim, kameralnym gronie.

Urwiste Wybrzeże

Nazwy Costa Brava po raz pierwszy użyto w odniesieniu do tego regionu na początku XX wieku. Użył jej dziennikarz i poeta z Katalonii, Ferran Agulló i Vidal , opisując wspaniałe cechy tego odcinka wybrzeża w artykule do dziennika drukowanego w Barcelonie. Kilkadziesiąt lat później nazwa ta wyparła wszelkie inne określenia, stając się oficjalnym określeniem regionu. Nikogo zresztą nie powinno to dziwić. Znajduje się tutaj mnóstwo pięknych plaż. Niektóre z nich, jak Cala Sant Francesc w Blanes, wypełnione są skalnymi zatoczkami, a miasteczko rybackie wypełnione jest wszelkimi udogodnieniami dla turystów oraz atrakcjami w postaci ogrody botanicznego, uroczych knajpek i cudownych widoków. Inne, jak Sa Caleta w Lloret de Mar, posiadają ozdobę w postaci średniowiecznego zamku na skalistym wzniesieniu. Pewne jest, ze wybrzeże to oferuje bardzo zróżnicowane krajobrazy.

Największe atrakcje na wybrzeżu

Costa Brava to region, w którym znajdzie się coś w sam raz dla każdego. Można tutaj odpoczywać nad morzem, spacerować i jeździć na rowerze w pięknych okolicznościach przyrody, kosztować pysznej kuchni katalońskiej, a także poznawać historię miasta, odwiedzając liczne muzea i nie tylko. To właśnie tutaj znajduje się drugie najchętniej odwiedzane muzeum w całej Hiszpanii, czyli Muzeum Salvadora Dalego w Figueres, a także niezwykłe, śnieżnobiałe miasto, Cadaques. Sam spacer uliczkami leżących tu miast to okazja do napawania się niezwykłym klimatem, a często również przemierzania tych samych dróg, co Pablo Picasso, Walt Disney czy Salvador Dali.

Możesz również polubić…