Bruksela co warto zobaczyć

W Brukseli jest pełno ciekawych i interesujących miejsc, które z pewnością warto odwiedzić i zobaczyć podczas pobytu w tym mieście. W dalszej części artykułu przedstawię wszystkie miejsca, które z pewnością warto zobaczyć w Brukseli. Należą do nich: Katedra św. Michała i św. Guduli, to piękny gotycki kościół położony na wzgórzu Treurenberg.

Bruksela co warto zobaczyć

Zarówno fasada kościoła jak również jej wnętrze z bogatą kolekcją dzieł sztuki, takich jak: barokowa ambona, barokowe rzeźby i posągi, organy, XVI- wieczne witraże, wywołują niesamowite wrażenie. Istnieje również możliwość wejścia do krypt oraz zwiedzenia muzeum ze skarbami katedralnymi. Ta atrakcja jednak wymaga zapłaty około 2,5€ i 1€. Drugim miejscem jest Królewskie Muzeum Sił Zbrojnych, otwarte od wtorku do niedzieli, w godzinach od 9:00 do 12:00, a także od 13:00 do 16:45. Możemy zobaczyć tu kilka bardzo interesujących wystaw jak na przykład: Wystawa Napoleon i jego czasy albo Galeria Techniczna. Wszystkie prezentują różnego rodzaju broń (miecze, samoloty czy pojazdy opancerzone), a także przedstawiają historię wojen na przestrzeni wieków.

 

Trzecim ciekawym miejscem jest Pałac Królewski, który znajduje się w samym sercu miasta, a także stanowi oficjalną rezydencję królewską – na co dzień jednak rodzina królewska zamieszkuje Zamek Laeken na obrzeżach miasta, wokół którego rozciąga się przepiękny park. Obecna fasada budynku, to dzieło zaprojektowane na zlecenie króla Leopolda II. Warto jest wstąpić także do pałacu w celu zobaczenia i zwiedzenia: Salę Tronową, Salę Lustrzaną, czy wspaniały hall – salę balową. Pałac zamknięty jest w poniedziałki. Interesujący jest również Pasaż świętego Huberta, który pochodzi z 1847 roku i przypomina bardzo zadaszoną Galerię Vittorio Emmanuelle w Mediolanie. Zobaczymy tu wiele sklepów, najbardziej znanych światowych marek, a także ekskluzywne cukiernie ze słynną belgijską czekoladą czy wyjątkowo eleganckie restauracje. Pasaż aspiruje do wpisania na listę UNESCO.

Możesz również polubić…